Muutosturva-asiantuntijat TE-toimistoissa

Uusimaa

Koronaepidemiasta johtuen kaikki yt-neuvotteluesitykset ja ennakkoilmoitukset lomautuksista toimitetaan osoitteeseen muutosturva.uusimaa@te-toimisto.fi
Yleisneuvontaa työnantajille lomautuksista 0295 040 002.

Uudenmaan TE-toimisto
PL 1003, 00521 Helsinki
0295 040 000

Tiina Louhelainen
0295 040 463
tiina.louhelainen@te-toimisto.fi

Anne Marjaniemi
0295 040 982
anne.marjaniemi@te-toimisto.fi

Marjaana Metso
0295 040 513
marjaana.metso@te-toimisto.fi

Suvi Lindfors
0295 040 454
suvi.lindfors@te-toimisto.fi

Milla Kotjukov
0295 041 224
milla.kotjukov@te-toimisto.fi

Tiina Rissanen
0295 041 173
tiina.rissanen@te-toimisto.fi

Essi Kaila
0295 040 913
essi.kaila@te-toimisto.fi

Varsinais-Suomi

Itsenäisyydenaukio 2
20800 Turku
0295 044 500

Annamari Saren-Koivu
0295 044 765
annamari.saren-koivu@te-toimisto.fi

Heli Rantakare
0295 044 735
heli.rantakare@te-toimisto.fi

Satakunta / Satakunta

Teljänkatu 5
PL 61, 28101 Pori
0295 045 000

Juri Raikkerus
029 504 5136
juri.raikkerus@te-toimisto.fi

Häme / Tavastland

Kauppakatu 11
PL 84, 15141 Lahti
0295 041 500

Marja Salmi
0295 041 734
marja-riitta.salmi@te-toimisto.fi

Marika Englund
0295 041 543
marika.englund@te-toimisto.fi

Pirkanmaa / Birkaland

Pellavatehtaankatu 25
PL 587, 33100 Tampere
0295 025 500

Leena Nieminen
0295 045 516
leena.e.nieminen@te-toimisto.fi

Kirsi Miettinen
0295 045 837
kirsi.miettinen@te-toimisto.fi

Taru Kiuru
0295 045 917
taru.kiuru@te-toimisto.fi

Kaakkois-Suomi

Hallituskatu 7
45100 Kouvola
0295 042 000

Leena-Maria Sevón
0295 042 264
leena-maria.sevon@te-toimisto.fi

Anita Kirkkopelto-Marttila
0295 042 087
anita.kirkkopelto-marttila@te-toimisto.fi

Etelä-Savo

Porrassalmenkatu 29
PL 74, 50101 Mikkeli
0295 044 000

Eija Ellonen
0295 044 034
eija.ellonen@te-toimisto.fi

Pohjois-Savo

PL 2000, 70101 Kuopio
0295 043 500

Mirja Vartiainen
0295 043 709
mirja.vartiainen@te-toimisto.fi

Katja Pekkala
0295 043 658
katja.pekkala@te-toimisto.fi

Liisa Kämäräinen
0295 043 609
liisa.kamarainen@te-toimisto.fi

Pohjois-Karjala

Torikatu 36 A (4. krs)
PL 93, 80101 Joensuu
0295 043 000

Tiina Köngäs
0295 043 003
tiina.kongas@te-toimisto.fi

Kaisu Nykänen
0295 043 112
kaisu.nykanen@te-toimisto.fi

Keski-Suomi

Vapaudenkatu 55
PL 400, 40101 Jyväskylä
0295 046 000

Jaakko Routavaara
0295 046 180
jaakko.routavaara@te-toimisto.fi

Etelä-Pohjanmaa

Valtionkatu 1
60100 Seinäjoki
0295 046 500

Elina Nurmela
0295 046 601
elina.nurmela@te-toimisto.fi

Pohjanmaa

Kokkolan toimipaikka
Pitkänsillankatu 15
67100 Kokkola
0295 056 000

Anne Mäkipeura
0295 056 120
anne.makipeura@te-toimisto.fi

Pohjois-Pohjanmaa

Hallituskatu 36 B (BusinessAsema)
90100 Oulu
0295 056 502

Käytä Turvaviesti-palvelua luottamuksellisten sähköpostien ja asiakirjojen lähettämiseen. Valitse vastaanottajaksi Pohjois-Pohjanmaan TE-toimiston kirjaamo.

Jaana Urpilainen
0295 056 410
jaana.urpilainen@te-toimisto.fi

Mirja Kemppainen
029505 6521
mirja.kemppainen@te-toimisto.fi

Kainuu

Kalliokatu 4
PL 70, 87101 Kajaani
0295 039 000

Anu Meriläinen
0295 039 036
anu.merilainen@te-toimisto.fi

Lappi

Valtakatu 16
96200 Rovaniemi
0295 039 500

Katja Suopajärvi
0295 039 669
katja.suopajarvi@te-toimisto.fi