Muutosturva-asiantuntijat TE-toimistoissa

Sakkunniga i omställningsskyddsärenden vid TE-byråerna

Uusimaa / Nyland
Varsinais-Suomi / Egentliga Finland
Satakunta / Satakunta
Häme / Tavastland
Pirkanmaa / Birkaland
Kaakkois-Suomi / Sydöstra Finland
Etelä-Savo / Södra Savolax
Pohjois-Savo / Norra Savolax
Pohjois-Karjala / Norra Karelen
Keski-Suomi / Mellersta Finland
Etelä-Pohjanmaa / Södra Österbotten
Pohjanmaa / Österbotten
Pohjois-Pohjanmaa / Norra Österbotten
Kainuu / Kajanaland
Lappi / Lappland

Uusimaa / Nyland

Koronaepidemiasta johtuen kaikki yt-neuvotteluesitykset ja ennakkoilmoitukset lomautuksista toimitetaan osoitteeseen muutosturva.uusimaa@te-toimisto.fi
Yleisneuvontaa työnantajille lomautuksista 0295 040 002.

Uudenmaan TE-toimisto
PL 1003, 00521 Helsinki
0295 040 000

Tiina Louhelainen
0295 040 463
tiina.louhelainen@te-toimisto.fi

Marjaana Metso
0295 040 513
marjaana.metso@te-toimisto.fi

Suvi Lindfors
0295 040 454
suvi.lindfors@te-toimisto.fi

Varsinais-Suomi / Egentliga Finland

Itsenäisyydenaukio 2
20800 Turku
0295 044 500

Annamari Saren-Koivu
0295 044 765
annamari.saren-koivu@te-toimisto.fi

Heli Rantakare
0295 044 735
heli.rantakare@te-toimisto.fi

Satakunta / Satakunta

Teljänkatu 5
PL 61, 28101 Pori
0295 045 000

Juri Raikkerus
029 504 5136
juri.raikkerus@te-toimisto.fi

Häme / Tavastland

Kauppakatu 11
PL 84, 15141 Lahti
0295 041 500

Marja Salmi
0295 041 734
marja-riitta.salmi@te-toimisto.fi

Marika Kyyny
0295 041 630
marika.kyyny@te-toimisto.fi

Mari Pöysti
0295 041 717
mari.poysti@te-toimisto.fi

Pirkanmaa / Birkaland

Pellavatehtaankatu 25
PL 587, 33100 Tampere
0295 025 500

Leena Nieminen
0295 045 516
leena.e.nieminen@te-toimisto.fi

Kirsi Miettinen
0295 045 837
kirsi.miettinen@te-toimisto.fi

Marita Salonen
0295 045 653
marita.salonen@te-toimisto.fi

Kaakkois-Suomi / Sydöstra Finland

Hallituskatu 7
45100 Kouvola
0295 042 000

Leena-Maria Sevón
0295 042 264
leena-maria.sevon@te-toimisto.fi

Anita Kirkkopelto-Marttila 
0295 042 087
anita.kirkkopelto-marttila@te-toimisto.fi

Etelä-Savo / Södra Savolax

Porrassalmenkatu 29
PL 74, 50101 Mikkeli
0295 044 000

Eija Ellonen
0295 044 034
eija.ellonen@te-toimisto.fi

Pohjois-Savo / Norra Savolax

Pohjois-Savon TE-toimisto
PL 2000, 70101 Kuopio
0295 043 500

Mirja Vartiainen
0295 043 709
mirja.vartiainen@te-toimisto.fi

Katja Pekkala
0295 043 658
katja.pekkala@te-toimisto.fi

Liisa Kämäräinen
0295 043 609
liisa.kamarainen@te-toimisto.fi

Pohjois-Karjala / Norra Karelen

Torikatu 36 A (4. krs)
PL 93, 80101 Joensuu
0295 043 000

Tiina Köngäs-Siira
0295 043 003
tiina.kongas-siira@te-toimisto.fi

Visa Rinne
0295 043 014
visa.rinne@te-toimisto.fi

Keski-Suomi / Mellersta Finland

Vapaudenkatu 55
PL 400, 40101 Jyväskylä
0295 046 000

Jaakko Routavaara
0295 046 180
jaakko.routavaara@te-toimisto.fi

Etelä-Pohjanmaa / Södra Österbotten

Valtionkatu 1
60100 Seinäjoki
0295 046 500

Elina Nurmela
0295 046 601
elina.nurmela@te-toimisto.fi

Pohjanmaa / Österbotten

Pohjanmaan TE-toimisto
Kokkolan toimipaikka
Pitkänsillankatu 15
67100 Kokkola
0295 056 000

Anne Mäkipeura
0295 056 120
anne.makipeura@te-toimisto.fi

Pohjois-Pohjanmaa / Norra Österbotten

Hallituskatu 36 B (BusinessAsema)
90100 Oulu
0295 056 502

Maria Rehu
0295 056 686
maria.rehu@te-toimisto.fi

Jaana Urpilainen
0295 056 410
jaana.urpilainen@te-toimisto.fi

Jouni Vuontisjärvi
0295 056 046
jouni.vuontisjarvi@te-toimisto.fi

Kainuu / Kajanaland

Lönnrotinkatu 2 C
PL 70, 87101 Kajaani
0295 039 000

Heikki Romppainen
0295 039 094
heikki.romppainen@te-toimisto.fi

Lappi / Lappland

Valtakatu 16
96200 Rovaniemi
0295 039 500

Katja Suopajärvi
0295 039 669
katja.suopajarvi@te-toimisto.fi

Takaisin